Yhteystiedot

Toimiston osoite: Fredrikinkatu 23 D 4, 00120 Helsinki.
Saapumisohjeet: Kulku toimistoomme tapahtuu sisäpihan kautta, ja porttikoodin saat toimistolta. Toimistomme sijaitsee D-rapun kolmannessa kerroksessa, mutta valitettavasti tilaan ei ole esteetöntä kulkua.  Sovithan tapaamisesta etukäteen – tervetuloa käymään!

Henkilökunta

Toiminnanjohtaja
Laura Serkosalo
p. 044 207 4650
laura.serkosalo@nvl.fi
Toiminnan kehittäminen ja hallinto, Villa Sarkia -residenssi ja kansainväliset suhteet

Tuottaja, tiedottaja, Nuoren Voiman Liitto
Ohjelmajohtaja, Runokuu
Anna Borgman
p.044 207 4651
anna.borgman@nvl.fi
Runokuu, tapahtumatuotanto, kirjoittajakoulutuksen suunnittelu, viestintä ja markkinointi

Nuori Voima -lehden päätoimittaja
Taija Roiha
taija.roiha@nuorivoima.fi
p.  044 344 0186

Nuori Voima -lehden päätoimittaja
Vesa Rantama
vesa.rantama@nuorivoima.fi
p. 050 3680 072

Arvostelupalvelun koordinaattori
Sofia Koistinen
p. 044 303 7819
sofia.koistinen@nvl.fi
arvostelupalvelu@nvl.fi
tavoitettavissa aamupäivisin ma-ti

Hankekoordinaattori
Digitaalisen kirjallisuuden hanke di.ki
Elina Sallinen
p. 0443074652
elina.sallinen@nvl.fi

Järjestösihteeri
Nuoren Voiman Liitto
Usva Torkki
p. 044 307 4675
usva.torkki@nvl.fi
tavoitettavissa ma-ti

Toimitussihteeri
Nuori Voima -lehti
Emma Hirvisalo
p. 0408247632
emma.hirvisalo@nvl.fi

Tuotantoharjoittelija
Mandi Markkanen
p. 040 824 9415
mandi.markkanen@nvl.fi

Hallituksen puheenjohtaja
Reetta Pekkanen
reetta.e.pekkanen@gmail.com

Laskutusosoitteet:

Verkkolaskuosoite: 003702152374
Verkkolaskuoperaattori: APIX
operaattoritunnus 003723327487

Mikäli ette lähetä verkkolaskuja, tulee paperilaskut lähettää
alla olevaan osoitteeseen niiden muuttamiseksi sähköiseen muotoon:

Nuoren Voiman Liitto ry
Ostolaskut
PL 350
00521 Helsinki

Sähköpostilla ostolaskut tulee toimittaa osoitteella ostolaskut@aallon.fi.
Lasku tulee tällöin olla pdf-muodossa ja laskussa lukea selvästi Nuoren Voiman Liitto, sillä järjestelmä lukee viestit automaattisesti. Voit myös lähettää laskun yhteyshenkilösi sähköpostiin.

Y-tunnus: 0215237-4
Tilinumero: FI33 8000 1000 9161 07 / DABAFIHH
Liiton logo ladattavissa täältä